czwartek, 31 października 2013

17:30
1

W tej Szkole Rysowania chciałabym wam pokazać, jak ja narysowałam białą sukienkę, ze złotymi częściami  i górą ze specjalnego papieru, który znajdziecie w szkicowniku ,, Magic Fun''. Światło będzie padało z lewej strony.
 
1. Wyklejamy z fioletowego papieru top i przyklejamy w odpowiednim miejscu. 
2. W zestawie tego szkicownika znajdziemy też specjalny ,, ołówek'', który pomocny jest do rysowania wzorów. Lekko rysujemy tym przyborem wybrany wzór, potem strzepujemy kawałeczki zdartego papieru. 3. Gdy już mamy gotową górę sukienki rysujemy pozostałe części: rękawy i dół. Na sukience powinny też być załamania.


4.  Paski, gdzie mają być złote miejsca konturujemy rudo brązową kredką. 


 
5. Tym samym kolorem co wcześniej robimy cienie, robimy w tej kolejności, by wyglądały te miejsca na błyszczące. 
 

6. Kolorem beżowo żółtym trochę zamaluj białe miejsca, a brązową kredką przyciemnij miejsca gdzie ma być cień.7. Robimy ,, podstawowy'' cień z prawej strony ( dół spódnicy i rękawy) używając szarej barwy. 


8.  Rysunek po prawej przedstawia podzielenie cieniowania; załamania w zielonym czworokącie cieniujemy z obu stron, w czerwonym ( jest tylko jeden) w prawej stronie i poprawiamy kontury po lewej stronie, a w niebieskim tylko po prawej.
 
9. Szare cienie poprawiamy niebieskim kolorem, białe miejsca możemy pomalować białą kredką w innym odcieniu niż kartka. 

10. Cieniujemy czarną kredką i gotowe :). Powodzenia. 
To moja pierwsza ,,Szkoła Rysowania'' na ,, Oficjalnym blogu Top-Model'', mam nadzieję, że wyjaśniłam dokładnie :) / pozdrawiam oliwiawera2001.

                                                                     

1 komentarze: