sobota, 11 kwietnia 2015

Hej!
Tu Truskawkaaa15 i wracam do Was z kolejnym postem!
Ostatnio robi się naprawdę ciepło i zaczynamy nosić okulary przeciwsłoneczne. Wpadłam na pomysł by napisać co nieco o okularach, czyli jak dobrać kształt oprawek do naszej twarzy. Wiele osób kieruje się głównie modą i upodobaniami, a dobór do kształtu twarzy jest bardzo ważny. Źle dobranymi okularami możemy zaznaczyć nasze niedoskonałości np. szerokie czoło, czy wystający podbródek.


źródło: ofeminin.pl


Twarz kwadratowa - poznajemy po szerokim podbródku, takiej samej wysokości i szerokości twarzy, wyraźnie zaznaczonych kościach policzkowych. Do takiej twarzy o surowych rysach należy dobierać okulary z delikatnymi, owalnymi lub okrągłymi oprawkami. Nie pasują oczywiście okulary kwadratowe.

Twarz trójkątna - poznajemy po szerokim i wysokim czole, długim i spiczastym podbródku. Pasują do takiego kształtu tzw. "kocie okulary". Nie pasują oczywiście kwadratowe, z grubymi oprawkami.

Twarz owalna - nieco dłuższa niż szersza, wysokie czoło, podłużny i zaokrąglony podbródek, symetryczna twarz. Do tego kształtu twarzy pasuje większość par okularów, należy zwracać uwagę wyłącznie na wielkość.Twarz okrągła - proporcjonalna, łagodne krawędzie, niskie czoło, zaokrąglony podbródek. Najlepsze są okulary kwadratowe o grubych oprawkach, które dodają konturów i optycznie wydłużają twarz. Nie pasują okrągłe i owalne, które twarz zaokrąglają jeszcze bardziej.
Twarz prostokątna -  wysokie czoło, długi i kanciasty podbródek. Taka twarz wymaga skrócenia twarzy. Dobrym wyborem będą okulary owalne, kocie.


A wy jakie okulary nosicie?
Ja noszę z TOP Model okrągłe, ponieważ mam bardziej kwadratową twarz. Mam nadzieję, że spodobał Wam się mój post i że się Wam przyda ;).

3 komentarze:

  1. Przydatny post :) Właśnie mam zamiar kupić nowe okulary :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej, wiem że to nie jest pytanie do tematu, ale chciałam się dowiedzieć czy pracę na konkurs z najnowszego magazynu Top Model (Lexy na wsi i modowy zawrót głowy) wysłać zdjęcie mailem czy musi być wysłana praca pocztą. Czy jest potrzebna pisemna zgoda rodzica?

    OdpowiedzUsuń