sobota, 30 listopada 2013

Hejka!
Dzisiaj pokażę Wam jak zrobiłam projekt w szkicowniku Magic Fun.


1. Wybieramy szkicownik, szablon modelki i leciutko ołówkiem rysujemy szkic.


2. Malujemy skórę modelki. Robiłam już kiedyś post o skórze dlatego nie będę jeszcze raz tego wszystkiego opisywać. Jeśli nie wiesz jak pocieniować skórę sprawdź TUTAJ.3. Malujemy i cieniujemy oczy i usta modelki wybranymi kolorami.


4. Czas na włosy. Najpierw delikatnie konturujemy je zaznaczając niektóre kosmyki i grzywkę.


Włosy robimy rysując pojedyncze kreseczki w tym samym kierunku. Gdzie nie gdzie zostawiamy miejsca bez kreseczek na refleksy świetlne.5. Czarnym cienkopisem, na jednej z nogawek od spodni, rysujemy głowę Myszki Miki, a czerwonym na drugiej nogawce kropki.


6. Bierzemy ołówek i czerwoną kredkę.


Ołówkiem i kredką robimy kontury spodni. Pamiętajcie, aby dokładnie zaznaczyć wszystkie zagięcia.


Malujemy miejsca, mocno przyciskając kredkę i ołówek tam, gdzie kolor jest ciemniejszy, bo pada cień.


Cieniujemy nogawki prowadząc kredkę i ołówek w prawą stronę i stopniowo zluźniając nacisk. Czerwoną nogawkę dodatkowo przyciemniamy czarną i ciemną różową kredką.7. Ołówkiem i czarnym cienkopisem konturujemy buty i rysujemy na nich paski.


Malujemy buty odpowiednimi kolorami. Możecie je też pocieniować.


Tak samo robimy rękawiczkę (tą dłuższą)


8. Czarnym i czerwonym cienkopisem robimy kontury kokardy i uszu myszki. Kredkami o tych samych kolorach malujemy miejsca gdzie pada cień i cieniujemy.
9. Ołówkiem i czerwoną kredką robimy makijaż modelce.


10. Szukamy w papierach dołączonych do szkicownika Magic Fun koszulki i przyklejamy ją na projekt. Uważajcie żeby równo ją przykleić!Tak samo przyklejamy rękawiczkę (tą mniejszą).11. Rysikiem, dołączonym do szkicownika, zdrapujemy całą powierzchnię rękawiczki.


Na bluzce rysikiem rysujemy głowę Myszki Miki, napis Mickey Mouse i gwiazdki (mam nadzieję, że widzicie wszystko na zdjęciu). 12. Gdzie nie gdzie zostały białe miejsca na skórze. Zapełniamy je.


13. Ołówkiem malujemy podłogę, długopisem podpisujemy się, a gumką rozjaśniamy jaśniej pomalowane miejsca, aby nadać im blask.


14. I projekt gotowy!Podobał Wam się ten tutorial? Macie zamiar narysować taki projekt? Jeśli tak, śmiało dodajcie go do galerii na TM :) Z chęcią zobaczę go w Waszym wykonaniu!

4 komentarze:

 1. Super, na pewno spróbuję :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zamierzam kupić ten szkicownik:). Super projekt:) Mogłabyś zrobić SR......... sweterka w kokardki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestes boska najlepsza. Zrobisz szkołe cieniowania, bo nic mi nie wychodzi:/

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć Dampirka! Bardzo mi się podoba ta praca, więc sama ją zrobiłam. Myślę, że sie nie obrazisz xD I wstawiłam ją na moje portfolio http://www.top-modelki.com/studio/projekt/mickey-mouse-40837.html Czy możesz dodać opinię? Bardzo mi zależy :D

  OdpowiedzUsuń