niedziela, 13 lipca 2014

12:07
8
Hej!
 Ostatnio postanowiłam spróbować projektować nieco innym stylem rysowania i cieniowania, niż zazwyczaj. Oto, co z tego wyszło:
Zapraszam do obejrzenia kolejnej Sr-ki mojego autorstwa :)


1.Naszkicuj projekt ołówkiem.3. Zacznij od włosów. Żółtą kredką nrysuj pasmo po paśmie, zwracając uwagę na padający cień.


4.Wycieniuj mocniej włosy ciemniejszym odcieniem kredki, po czym zamaluj prawie całkowicie białe pola tą samą kredką, co wcześniej.


5.Następnie wycieniuj włosy w ten sam sposób, tylko niebieską (na początku) i zieloną (w drugiej kolejności) kredką. Końcówki, tak jak na zdjęciu, wycieniuj różową kredką i podkreśl cień ołówkiem.

6. Wycieniuj bluzkę ołówkiem. Pasek pokoloruj na brązowo, czarnym cienkopisem narysuj na nim szlówki. Brązowwym cienkopisem zaznacz sznurek od naszyjnika, a niebieskim obrysuj bluzkę od dołu i od góry.7. Cieniuj spódnicę pomarańczową, ciemnożółtą i żółtą kredką. Zaznacz mocniej załamania materiału.
7. Materiał z tyłu pokoloruj na niebiesko.Ołówkiem podkreśl cień.


8.Brązowym kolorem pomaluj buty i wycieniuj je ołówkiem jak na zdjęciach poniżej.9.Zaznacz zagięcia na torebce i wycieniuj ją, najpierw zieloną kredką, potem ołówkiem.10. Wycieniuj skórę jak na zdjęciu, najpierw kremowym, a potem pomarańczowym (najlepiej z BIC'a)
11. Narysuj czarnym cienkopisem wzór na bluzce. Granatowym pokoloruj kokardki i koraliki na naszyjniku.
12.Pomaluj usta, zrób cień na powiekach i delikatnie rozmaż czarny cienkopis pod powiekami, jak na zdjęciu. Pokoloruj bransoletki (przepraszam, ale ucięło :( ). Możesz też pomalować cienkopisem paznokcie.Koniec :)


Pozdrawiam,
Paula


8 komentarze:

 1. Fajny, ale co tu nowego? Wygląda jak każdy Twój projekt... ;) Nie obraź się, tylko tak pytam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie mam za co się obrażać ;)
   Różnice:
   -włosy - w ostatnim projekcie z SR na włosach pojawiły się białe "plamki" jako padające światło, tu są całe pokolorowane
   - cienie na spódnicy są zrobione mniej dokładnie, więcej zabawy switło-cieniem
   - inaczej zrobione kolano
   - pasek też jest prawie cały jednolicie brązowy, mało białego.
   - trochę inaczej zrobione usta
   :)

   Usuń
  2. Aha ;) No, takie drobne różnice, ale teraz jak się przyjrzałam to faktycznie, są :D Mam jeszcze pytanie, jakimi kredkami rysujesz?

   Usuń
  3. najczęściej BIC, Lyra, czasami Progresso

   Usuń
 2. Fajne, w którym szkicowniku ? :)

  OdpowiedzUsuń