sobota, 9 listopada 2013

16:04
2
Hejka! Dziś postaram się Was nauczyć jak namalować ogon syreny. Zaczynajmy :)

1.Na początek zróbcie szkic. Dorysujcie do ogona jakiś materiał, lub/i rzeczy z mórz i oceanów, np. perły i rozgwiazdy.2. Żeby pokolorować ogon, potrzebne Wam będą 4 kredki. Ja go zrobiłam na czerwono, więc wzięłam kredkę czerwoną, ciemno różową, białą i purpurową w odcieniu różu. Używam kredek Koch-i-Noor.   
 Kontury poprawiłam Czerwoną kredką.3. Teraz trzeba pokolorować ogon. Jednak nie robimy tego tak jak zwykle. Pokolorujcie go spiralkami, żeby przypominało to łuski.4. Prawą stronę zróbcie na czerwono, a lewą na różowo. Po różowej stronie około 2-3mm od konturów, zostawcie biały, niepokolorowany pasek.5. Białe miejsce poprawcie białą kredką. Da to efekt mokrej, błyszczącej skóry.

 

6. Pocieniujcie ogon przy konturze z prawej strony, purpurową kredką.7. Teraz pokolorujcie czerwoną kredką płetwę, która wygląda jak płetwa grzbietowa ryby. Powinnyście to robić tak, żeby przy jednej linii kolor był intensywny, a przy drugiej delikatny. Mówiąc krócej, pocieniujcie.8. Płetwę ogonową pokolorujcie w połowie na różowo i w połowie na czerwono. Użyjcie purpurowej kredki w miejscach, gdzie materiał nachodzi na płetwę.9. Materiał zróbcie w kolorze pasującym do ogona. W moim przypadku będzie zielony (użyję 3 zielonych kredek w różnych odcieniach). Okonturujcie go.10. Teraz pomalujcie materiał jednolicie najjaśniejszą kredką.11. Miejsca, gdzie materiał na siebie nachodzi pomalujcie ciemniejszym kolorem.12. Poprawcie pocieniowane miejsca i miejsca zagięć najciemniejszą kredką.13. Na koniec, błyszczącymi długopisami, zróbcie dodatki (perły, rozgwiazdy, muszle itd...).


To koniec. Jeśli macie jakieś prośby, to piszcie w komentarzach. Postaram się pomóc.


Martyno Kozieł, szkoła cieniowanie itp. jest już prawie skończona.


2 komentarze: