niedziela, 22 czerwca 2014

12:36
3
Witajcie ♥
Dzisiaj mam dla Was wakacyjny tutorial dotyczący asymetrycznej spódniczki ombre. Mam nadzieję, że SR się spodoba, a korzystając z okazji, życzę wszystkim wspaniałych wakacji. :3

DO WYKONANIA PROJEKTU POTRZEBUJEMY:
* Ołówek,
* Gumkę,
* Kredki w odcieniach : zielonego, niebieskiego, brązowego, czarnego, skórnego, różowego, szarego,
* Kartkę bądź szkicownik z wybraną modelką,
* Odrobina dobrych chęci. ;)

1. Szkicujemy spódniczkę zaczynając od 2 kresek określających dwa zakończenia materiału. Następnie dodajemy falbanki i zagięcia.

2. Rysujemy pozostałe części stroju.

3. Najciemniejszą, brązową kredką rysujemy pasma włosów wychodzące z przedziałka i zakończenia tej części włosów. Powtarzamy czynność z jaśniejszą i najjaśniejszą kredką schodząc powoli do środka pasma.

4. Bierzemy znowu najciemniejszą, brązową kredkę i rysujemy kilka włosów przez jasną strefę. Dla dodania realności projektu, przy zakończeniach włosów czarną kredką rysujemy pasma i włosy przebiegające przez najjaśniejszą strefę włosów. Możemy dorysować oddzielne kosmyki.

5. Brązową kredką delikatnie kolorujemy i cieniujemy twarz. Następnie skórną kredką wykonujemy to samo, lecz mocniej. Na taką warstwę nakładamy jeszcze raz brązową kredkę i rozcieramy skórną kredką.

6. Powtarzamy tą czynność na każdej części ciała otrzymując to:

7. Kolorujemy spódniczkę odcieniami zielonego i niebieskiego do kresek, które narysowałam. Od najciemniejszego zielonego, przez zieleń do ciemnego niebieskiego. Zaczynamy cieniować od końca spódniczki. Pamiętajmy, by zieleń i błękit dobrze się zlewał .

8. Jasnym niebieskim cieniujemy do ostatniej kreski z punktu 7. Za linią używamy najciemniejszego niebieskiego, wręcz granatu.

9.  Granatem cieniujemy również na jaśniejszym niebieskim. Dla dodania efektu, cieniujemy czarną kredką.

10. Czarną kredką rysujemy 3 sznurki przy dekolcie. Następnie szarą kredką cieniujemy bluzkę na narysowanych zagięciach. Potem lekko poprawiamy w najciemniejszych miejscach czarną kredką.

11. Cieniujemy buty, pasek, dodajemy makijaż i manicure.
3 komentarze:

  1. Ten zielony mógłby być z obydwóch stron, a nie tylko z tyłu ,bo nie widać tego ombre

    OdpowiedzUsuń
  2. Emilia Caban - to ty narysuj spódnicę z zielonym też z przodu. Proste.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja tak tylko powiedziałam Neylaa.Projekt mi się podoba.Do ZuZxp :bardzo ładne i za ten pierwszy komentarz się nie obrażaj ;)

    OdpowiedzUsuń