środa, 11 czerwca 2014

18:40
3


Hejka!
 Dziś mam dla Was SR-kę różanej wróżki. Przepraszam, że dawno nie opublikowałam żadnego tutorialu, ale byłam na zaielonej szkole :)  Projekt wykonałam specjalnie dla Aria58.


A więc... do dzieła!

 1. Jak zwykle zacznij od naszkicowania projektu ołówkiem. Pamiętaj, że jeśli Ci coś nie wyjdzie, zawsze możesz użyć gumki - po to ona jest ;).
2.Obrysuj kwiaty i ozdobę do włosów kolorowymi cienkopisami. Żółtą kredką pokoloruj włosy, pasmo po paśmie. Pamiętaj o cieniowaniu!3.Weź kredkę o odcień ciemniejszą i podkreśl nią kolor włosów. (przepraszam za słabą jakość zdjęcia, w powiększeniu widać lepiej)
4.Teraz, za pomocą ołówka, narysuj ciemne kreski wychodzące z czubka głowy, a także przy ozdobie i pośrodku każdego wcześniej zacieniowanego pasemka.

5.Brązową i jasno brązową kredką jeszcze raz wycieniuj włosy.

6. Żółtą kredką o jaśniejszym odcieniu niż  ta użyta na początku delikatnie zamaluj część białego pola, zostawionego wcześniej. Dzięki temu włosy będą wyglądać bardziej naturalnie.

7.Kremową kredką pokoloruj skórę i narysuj nos.8. Pomarańczową kredką zaznacz refleksy świetlne na skórze.

9.Pokoloruj pasek od opaski granatową kredką i podkreś cień ołówkiem. Różową, zieloną i niebieską kredką pomaluj kwiaty i liście. Środki róż zaznacz ołówkiem. Obrysuj cienkopisami kolczyk, łzę na oku i usta.

10. Teraz przyszła kolej na oczy. Najpierw fioletowym cienkopisem zrób pojedyncze kreski na tęczówce oka, potem pokoloruj je fioletową kredką uwzględniając cień.Zieloną i niebieską kredką namaluj cień do oczu na powiekach. Dodatkowo rzęsy przy prawym roku zagęść brązowym cienkopisem.
11.Na prawym oku ciemnoszarym cienkopisem dorysuj rozlewający się makijaż. Pod lewym okiem pokoloruj łzę, rzęsy przy kąciku oka pogrub niebieskim cienkopisem, dorysuj nim małe kropeczki na policzku.12.Na ustach narysuj pionowe kreseczki -  zielone i niebieskie, tymi samymi kredkami pokoloruj usta, pamiętając, że pośrodku powinny być jaśniejsze.13.Pomaluj bluzkę zieloną kredką, zaznacz na niej zagięcia. Naszyjnik obrysj jasnoniebieskim cienkopisem. Splątane liany pokoloruj ciemnozieloną kredką. Możesz najpierw obrysować je zielonym cienkopisem, żeby były wyraźniejsze.14.Ołówkiem zamaluj takaninę na ramieniu (pomiędzy lianami). Przetrzyj ją  potem pośrodku gumką, a po bokach delikatnie zacieniuj ołówkiem. Przyciemnij też na bluzce miejsca w okolicach załamań i włosów.15.Jasnoniebieskim cienkopisem zamaluj kropelki w naszyjniku, zostawiając pośrodku kazdej miejsce na cień. Poziomymi paskami zamaluj cień na powiece modelki.
16.Pokoloruj bransoletkę, tak jak na zdjęciu. Jej boki przyciemnij ołówkiem.
17.Pokoloruj róże (pamiętaj o cieniowaniu!) różową kredką. Środek każdej zaznacz ołówkiem. Przy każdej róży dorysuj po 3 paski koralików, tak jakby kwiat był wpleciony we włosy. Oprócz tego namaluj na włosach jasnoniebieskim, niebieskim i zielonym cienkopisem  kropki na wlosach.18. Teraz już tylko podpis, dedykacja i gotowe! :) (poniższego zdjęcia nie obrobiłam, skaner tak zeskanował)Pozdrawiam, 
Paula1809
Ps. Macie jakieś pytania, sugestie, co do moich szkół rysowania? Jesli tak, to piszcie, każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny: )


3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. sama nie wiem, z TM chyba ok. 15 ;)

   Usuń
 2. Wszystkie twoje rysunki są piękne ^^

  PS. Jesteś osobą kreatywną? Szukasz świetnej zabawy, chcesz poznać niesamowite, miłe osoby? Stworzyć mistycznego wilka i tworzyć własne przeznaczenie? Zapraszam:

  http://dolinazlotegocienia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń