niedziela, 29 czerwca 2014

12:38
1
Witam wszystkich serdecznie!
 Właśnie rozpoczęły  się mecze fazy pucharowej w gorącej Brazylii! Plaże ze złotym piaseczkiem, radość na ulicach, stadiony pełne rozszalałych kibiców... Przenieśmy się na chwilę razem  do tego magicznego kraju i zaprojektujmy makijaż dla prawdziwej Canarinhos (mieszkanik Rio de Janeiro)!

1. Naszkicuj delikatnie zarys całego projektu. Napisy na rękach: po prawo Canarinhos, po lewo football. Uwaga! W napisie na bluzce jest literówka - zamiast "z" powinno być "s". ;)
2.Brązową kredką pokoloruj włosy, rysując pasmo po paśmie. Pamiętaj o padającym świetle i cieniowaniu!3. Czarną kredką przyciemnij włosy w miejscach pokazanych poniżej na zdjęciu.4.Zieloną kredką najpierw zaznacz zagięcia na bluzce, a potem pokoloruj ją.5. Popraw zagięcia czarną kredką, a następnie jeszcze raz wycieniuj bluzkę zieloną kredką.
6.Pokoloruj delikatnie rękawki żółtym kolorem, pamiętając o cieniowaniu.
7. Czarną kredką przyciemnij żółte wykończenia rękawków. Popraw koraliki, napisy oraz rysunki na rękach, piórka i naszyjnik cienkopisami. Środek naszyjnika (serduszka) pokoloruj granatową kredką. Brazylijskie flagi na policzkach modelki pomaluj cienkopisami.8.Nad prawym okiem, za pomocą czarnego albo szarego cienkopisu narysuj wzór z sześciokątów  (taki, jak na piłce nożnej). Na ustach narysuj drobne kreski w kształcie półkoli - "(" i   ")". Wycieniuj je kredką koloru pomarańczowego. 9.Lekko przyciskając ołówek pomaluj kąciki ust. na oczach, tak jak na ustach, zrób kreski kredką, pomaluj je na szary lub zielony kolor (użyłam zielonej kredki firmy Colorino, ale wyszły jak szare). Delikatnie przyciemnij  je ołówkiem. Brwi wykonaj tym samym kolorem, co włosy.10.Teraz przyszla kolej na prawe oko. Różowym cienkopisem dorysuj sztuczne rzęsy. Niebieską kredką zrób coś na kształt obwódki wokół połowy oka. Zielonym kolorem pokoloruj lewą stronę powieki (i pod powieką), a pomarańczowym - lewą.


11. Jasnobrązową kredką wycieniuj całą skórę (a), a następnie zaznacz ciemniejsze miejsca brązową kredką (b).


a)

b)

I gotowe! :)
Pozdrawiam,
Paula
PS. oglądacie mundial? ;)
1 komentarze:

  1. Świetne Paula! Bardzo oryginalne projekty! Jeśli Mi się uda,to spróbuję zrobić brazylijski make-up :)

    ♥ Top Julises - Julls ♥

    OdpowiedzUsuń