piątek, 4 lipca 2014

14:43
9
Hej. Witam was w wakacje! Nareszcie mam trochę czasu, choć i tak doba jest za krótka by wszystko zrobić ;). Ten tutorial powstał na prośbę pewnej osoby, a będzie odpowiadał na pytania ,, Jak narysować blond włosy?'' 
 
Do narysowania, cieniowania włosów przydadzą nam się oczywiście kredki, ja używam firmy Faber Castell. Nie są to te sławne za 600 zł, lecz zwykłe rysunkowe w kolorach: 
- beżowa areia/arena/sand
- złota ouro/oro/gold
- ciemnobrązowa marron escuro/ morron obscuro/ dark brown  
Ja będę pisała nazwy polskie.
1. Dobrze zaostrzonym, twardym ołówkiem narysuj lekko kształt włosów. Rysuj zaczynając od czubka głowy. Pamiętaj, jeśli modelka ma mieć kolczyki w uszach, szaliki, kołnierz czy inne dodatki narysuj je teraz. 
2. Nadal ołówkiem rysujemy kilka pasemek włosów. 
 3. Wybieramy jedno pasmo włosów. Kredka beżowa powinna być dobrze zaostrzona. Będziemy teraz cieniować pasemko. Miejsca, gdzie ma być cień wypełniamy kreseczkami. Pamiętajcie, kreseczki powinny układać się tak, jak układają się włosy. Zostaw białe miejsca na refleksy świetlne.  
a)
 b)
 4. Białe miejsca, o których pisałam w poprzednim punkcie wypełniamy kredką beżową. Jeśli światło pada intensywnie na to pasmo pomaluj lekko a), jeśli słabo pomaluj mocno b). 

5. Kredką złotą ( także dobrze zaostrzoną) dalej cieniujemy. Robimy nią kreseczki w miejscach zacienionych ( kreseczki układają się jak włosy, przypominam). Tym odcieniem nie malujemy mocno.

6. Ciemniejsze cienie robimy kredką ciemnobrązową, także kreseczkami. 7. Rysujemy dalej po kilka pasm włosów ( pokazane na zdjęciach).  
Tak wyglądają narysowane już włosy i reszta projektu. Mam nadzieję, że tutorial wam pomógł. 
Pozdrawiam, oliwiawera2001 :).

 

9 komentarze:

 1. bardzo fany tutorial.
  Pozdrawiam Calise

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne, na pewno mi się przyda! Tak samo można postąpić z innymi kolorami włosów?
  ani828

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ,tylko trzeba dobrze dobrać odcienie :)

   Usuń
 3. Śliczne żałuje że nie mam tego szkicownika

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialne włosy *-* ...
  myownworldbyssasi@blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Super. Szkoda tylko, że nie zamieściłaś np. ust, tylko same włosy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, szkoda tylko, że nie zamieściłaś jak narysować usta, tylko same włosy. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mogłabyś podać mi nazwę tych kredek lub ich zdjęcie, bo nie mogę nigdzie znaleźć tych kredek z nazwami, a mam już kupione kilka rodzai Faber-Castell i tych nie mogę znaleźć :(

  OdpowiedzUsuń