niedziela, 21 września 2014

11:44
1
Aloha, kochane! ♥

Dzisiaj przedstawiam Wam tutorial na rozpoczynający się rok szkolny. By wszystko dokładnie opisać podzielę SR na 4 części: makijaż, skórzana kurtka, spódniczka w kratkę i rajstopy (prześwitujące materiały). Także rozpoczynamy od szkicu i zabieramy się za pierwszy odcinek, a mianowicie MAKIJAŻ!
Potrzebujemy:
* kredki w kolorach: czarny, szary, brązowy, kremowy, czerwony,
* ołówek,
* cienkopis,
* gumka,
* odrobina zapału :)1. Szkicujemy ubrania i dodatki.

 2. Czarną kredką rysujemy pojedyncze pasma idące do środka. Nie zwracamy uwagi na równą długość pasm (by wyglądało to naturalnie). Następnie szarą kredką wykonujemy to samo, lecz pozostawiamy trochę białego miejsca. Ponownie używając czarną kredkę rysujemy kilka pasm przez całą długość.

3. Tak postępując dokończamy włosy. By włosy wyglądały naturalnie możemy dorysować kilka kosmyków wystających gdzie nie gdzie.

3. Ołówkiem wypełniamy dziurki w nosie. Następnie brązową kredką szkicujemy bardzo delikatnie nos. Tą samą kredką cieniujemy twarz mocniej przyciskając przy konturach, nosie, policzkach.

4. Kremową kredką przyciskamy w najciemniejszych miejscach. Następnie cieniujemy do środka twarzy. Na koniec możemy lekko pokolorować białe miejsca.

5. Brązową kredką delikatnie cieniujemy w najciemniejszych miejscach. Resztę ciała kolorujemy tak samo.

6. Tęczówki oczu wypełniamy brązową kredką. Następnie czarną kredką poprawiamy brwi, a cienkopisem resztę oczu.

7. Tym samym cienkopisem rysujemy cienką kreskę nad i pod oczami. Czarną kredką, a następnie czerwoną rysujemy cienie.

8. Czerwoną kredką obrysowujemy usta i zaczynamy cieniować od kącików ust. Tak postępując cieniujemy do uzyskania naturalnych ust.

9. Czarną kredką delikatnie cieniujemy kąciki ust, a następnie czerwoną kredką lekko kolorujemy policzki.

10. Czerwoną kredką zaczynamy cieniować czapkę. Zakładając, że światło pada z prawego górnego rogu, najjaśniejsze miejsce paska czapki będzie nie na środku, a po prawej stronie. Czarną kredką kolorujemy dwa "zakończenia" czapki.

11. Czarną kredką kolorujemy kontury czapki. Cieniujemy szarą kredką do środka czapki.

12. Dodajemy naszyjnik i kolczyki.

Mam nadzieję, że tutorial Wam się spodobał i wszystko zostało dobrze wytłumaczone. :) Także koniec 1 części , oczekujcie za niedługo następnej :)

1 komentarze: