środa, 8 lipca 2015

Hay kicie!


Ostatnio mnie trochę nie było, no cóż sprawy z zakończeniem roku szkolnego, malutki wyjaździk w pierwszy tydzień wakacji, ale jestem i postaram się aby w każdym tygodniu był 1 post TRENDY i 1 post SR!
Przez następne 3 posty poruszymy sprawę letnich wyjazdów, czyli jak się przygotować, co z sobą zabrać, jak o siebie zadbać w kapryśną pogodę^^  To jest bardzo ważne podczas wyjazdów. Możemy przeoczyć 1 element i buuum! Wtedy mamy problemy, czasami mniejsze, czasami większe. Dlatego w tym poście poruszymy sprawę organizacji!

1. Planujemy gdzie jedziemy!
Na pewno najważniejszą rzeczą jest miejsce wyjazdu. Każdy dobiera je według własnych upodobań. Między innymi patrzymy się wtedy na pogodę, atrakcje, zabytki, czy miejsce to tętni życiem, czy jest spokojne. Jeżeli nad wyżej wymienionymi rzeczami się nie zastanowimy, nasz odpoczynek może w ogóle się nie udać!!!
2. Pogoda!
Następną rzeczą jaką musimy zobaczyć to pogoda. Od niej zależy jakie miejsce zakwaterowania wybierzemy, czy hotel,  czy namiot, czy domek. Gdy będą burze na pewno nie wybierzemy napiotu. Mogłoby się skończyć to wielką katastrofą!
3. Rezerwujemy!
Nadszedł czas zarezerwowania naszego zakwaterowania. Należy zrobić to nawet miesiąc wcześniej gdyż potem bardzo trudno będzie wam coś znaleźć. Przecież nie wy jedynie jedziecie tam wypoczywać!


4. Pakujemy!
Gdy jesteśmy 2 dni przed wyjazdem należy zacząć się pakować. Ale jak się do tego zabrać? Najlepiej wsiąść kartkę i podzielić ją na parę kategorii:
*ubrania (czyli kurtki, bluzki, bielizna itp.)
*buty
*biżuteria
*kosmetyczka (czyli szczotka, szampon, szczoteczka do zębów itp.)
*zdrowie (czyli podstawowe lekarstwa, plastry, bandaże itp.)
*uroda (czyli pomadka, tusz do rzęs, korektor itp.)
*elektronika (czyli komórka, tablet, laptop itp.)
*rozrywka (czyli karty, kredki, szkicownik itp.)
*dokumenty
*przekąski (czyli jedzenie na drogę)
*inne (czyli rzeczy nie ujęte w powyższych kategoriach)
Następnie wpisujemy potrzebnie rzeczy w pasujące do nich kategorie. I na podstawie naszej listy możemy się pakować.
Możemy również skorzystać z gotowych, internetowych list:
Oczywiście to rodzice w większości decydują o tym gdzie jedziecie, gdzie będziecie nocować, lecz nie zapomnij że ty masz też bardzo duży w to wkład!


Jak wygląda wasza wakacyjna organizacja?
Gdzie spędzicie wakacje?marzycieleczka1

0 komentarze:

Publikowanie komentarza