sobota, 16 kwietnia 2016

Hej! 
W tym poście opiszę trochę jak dobrze zorganizować sobie czas, żeby w codziennym zamieszaniu znaleźć czas na przyjemności i chwilę odpoczynku :)

1. Najpierw zajmij się najważniejszymi sprawami takimi jak nauka czy obowiązki.
Żeby zwiększyć szybkość i wydajność nauki, rób to w miejscu, w którym czujesz się najlepiej. Jeżeli nie możesz się skupić w hałasie ucz się w ciszy, a jeżeli lepiej ci przy muzyce, to włącz ją.
Spróbuj odkryć jaka atmosfera najbardziej ci odpowiada... 2. Zrób sobie listę rzeczy które musisz zrobić i wykreślaj wykonane już zadania. Wtedy będziesz mieć w pełni wykorzystany czas i nie zmarnujesz na myślenie, " co teraz zrobić...?".
Umieść taki plan w widocznym miejscu, by cały czas rzucał się w oczy.
Pamiętaj, aby każde rozpoczęte zadanie skończyć, bo wtedy jest większy porządek i nie zgubisz się w tym.3. Oceń kiedy najlepiej ci się uczy. 
Może rano? Albo wieczorem? Albo po wyjściu na dwór czy spotkaniu z przyjaciółmi...
Ten czas poświęć na najbardziej wymagające i najtrudniejsze zadania.


4. W czasie nauki trzymaj porządek wokół siebie i miej wszystkie potrzebne ci przedmioty, żeby nie stracić czasu na szukanie i żeby przez to nie wybić się z rytmu nauki.5. Używaj zakreślaczy i karteczek, żeby notatki były przejrzyste i dobrze się z nich uczyło.6. Po szybkim wykonaniu obowiązków i po nauce masz czas na odpoczynek i na przyjemności :)Mam nadzieję, że post Wam się spodobał i skorzystacie z tych rad :)

Na koniec mam jeszcze pytanie... Co Wam się kojarzy z nocą, a co z dniem? Może jakieś szczególne tytuły filmów, książki...?
Piszcie swoje propozycje, a bardzo mi pomożecie. Jak na razie nie powiem z czym, ale wkrótce się dowiecie :)

Pozdrawiam i do kolejnego posta! =D


0 komentarze:

Publikowanie komentarza