poniedziałek, 24 lutego 2014

Cześć!
Tu Truskawkaaa15 i dziś pokażę wam, jak rysować skórę w znanym programie - GIMP. Jakiś czas temu dodawałam szkołę rysowania w Gimpie - włosy, która była popularna więc mam nadzieję, że i ta też będzie :)  Jeśli nie rozumiecie niektórych słów dot. Gimpa, lub nie wiecie jak coś zrobić polecam wejść na moją poprzednią sr, w której wszystko jest dokładnie opisane. KLIK - JAK RYSOWAĆ WŁOSY.
To do dzieła i zapraszam!
1. Otwieramy nasz plik, z którego wcześniej korzystaliśmy i powiększamy zdjęcie, by  mieć na ekranie całą twarz.
2. Zaznaczamy twarz. Zobaczcie jak zaznaczyłąm usta, brwi i oczy. Jeśli chcecie tak zrobić, musicie dać kreskę i zaznaczyć np. oczy ( kiedy zaznaczamy całą skórę) i jak je zaznaczymy i bedziemy już koło lini, którą daliśmy do oczu dajemy takiej samej długości w tym samym miejscu i zaznaczamy dalej :)
4. Bierzemy kolor kremowy ( w pędzlu) i ustawiamy na krycie około 20 i zamalowujemy całą twarz. ZA JEDNYM KLIKNIĘCIEM!!!! Ps. Pamiętajcie o wytarciu gumką całej zaznaczonej powierzchni.

5. Teraz cieniowanie twarzy, czyli coś co ciężko wytłumaczyć :p. W takich pociągnięciach kilkanaście razy klikami na twarzy. - muśnięcia. Jeśli wyjdzie wam to niepłynnie, palcem rozsmarowujemy.

6. Nos. Malujemy nos jak na zdjeciu:
7. Bierzemy palec i rozsmarowujemy środek wypuklenia w nosie ( rozsmarowywanie w "kółko) :

8. Trochę wyszła mi ta twarz czerwono :p. Ewentualnie możemy dodać czerwieni policzkom, bierzemy mocniejszy kremowy wchodzący w pomarańcz (dalej na tym samym kryciu) i na policzkach podobnymi do poprzednich ruchów malujemy policzki, ale nie dużo!
9. Odznaczamy i rozsmarowujemy wokoło twarz.
10. Tak samo robimy z szyją i rękoma.

Ps. Najpierw zaznaczyłam w ręce dwa przednie palce - kciuk i (^) ten ostatni. Dopiero potem resztę.
11. Pora na detale! Brwi - zaznaczamy każdą brew i wycieramy zawartość zaznaczenia.
12. Bierzemy brązowy kolor i krycie na ok. 30 i zamalowujemy jednym kliknięciem brew.
13.Od dołu i od nosa klikamy kilkanaście razy dalej z tym samym kryciem.  ( ciężko to wytłumaczyć :( )
14. Odznaczamy i bierzemy palec. Rozcieramy wokoło brew.
15. Oczy. Zaznaczamy. Wycieramy. Bierzemy np. niebieski i krycie na 50. Jednym kliknięciem malujemy zaznaczenie.( podobnie jak u brwi) Od końca i od góry klikamy trylion razy by je pocieniować. Bierzemy ciemniejszy niebieski i od góry klikamy trylion razy.
16. Bierzemy krycie na 20, kolor czarny i mały pędzel i robi dolną kreskę, klikamy kilka razy by zwiększyć intensywność koloru.
17. Robimy drugie oko tak samo.
18. Bierzemy jakiś kolor, jaki chcemy i krycie na 50. Malujemy cienie, jeśli chcemy zwiększyć intensywność koloru, klikamy kilka razy.
19. Na takich samych ustawieniach robimy rzęsy, czyli robimy "krzywe" tam gdzie cienie.
20. Usta robimy to samo co wszędzie, czyli zaznaczamy (pamiętajcie o zębach, czyli zaznaczamy bez nich), wycieramy i bierzemy np. różowy i krycie na 50. Malujemy jednym kliknięciem całe usta.

21. Tam gdzie są te zęby, to od nich "rzędu" w górę robimy kreski i od zaznaczenia w dół kreski tym różem.
22. Jak nam wyjdzie mniej naturalnie możemy rozetrzeć palcem w środku.

KONIEC.
Tak wygląda praca z moimi szkołami do tej pory:
Następna szkoła rysowania będzie jak rysować ubrania, a kolejna - ostatnia dodatki. Mam nadzieję, że użyjecie tej sr. Piszcie w komentarzach opinie i linki do waszych prac!
Pozdrawiam, Truskawkaaa15.

5 komentarze:

  1. Śliczne ;) Skorzystałabym, ale, niestety, ja rysuję w Paint Tool SAI, a gimpa jakoś nie chcę pobierać, już i tak mój komputer wolno chodzi D: Ale jeszcze raz powtarzam: ślicznie rysujesz, nie tylko na komputerze c;

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne, a pokazałabyś takie ogólne informacje jak się obsługiwać bo w szkole nie miałam na laptopie gimpa no i nic się nie nauczyłam.

    OdpowiedzUsuń
  3. super czekam aż będzie kolejna szkoła już zaczęłam robić mam dopiero włosy xd

    OdpowiedzUsuń