niedziela, 9 listopada 2014

Witam. Na wstępie jestem Wam winna  przeprosiny. Przepraszam, że tak długo nic nie wstawiałam... Nie mam żadnego wytłumaczenia, porządnego. Bo zwykłe mam. Czasami ma się taki okres, że Ci się po prostu nie chce, nie masz weny( do recenzowania książek )... Mam nadzieję, że mi to wybaczycie. Postaram się teraz pisać systematycznie, ale jakby raz się zdarzyło, że nie ma tej recenzji, zrozumcie. :-).
 Ok, to ogłoszenia parafialne, mamy za sobą. A więc dzisiejszą perełką, zostaje saga "Pieśń Lodu i Ognia"- Georga R.R Martina, w której skład wchodzą: "Gra o Tron" ; "Starcie Królów" ; "Nawałnica Mieczy" I i II ; "Uczta dla Wron" I i II, oraz "Taniec ze Smokami" I i II. Poza tym książkami, autor obecnie pisze "Wichry Zimy". I jeszcze jedno na podstawie sagi, powstał kultowy serial "Gra o Tron". Idealnie dopracowany, idealnie oddaje książkę, idealny w każdym szczególe. A teraz kilka zdjęć z serialu i okładki książek, a potem przechodzimy już do recenzji. :-)


 WILK, LEW, SMOK- trzy rody walczące o panowanie nad królestwem. Królestwem pełnym zdrad, intryg, spisków, knucia... Trzy rody ( i kilka pomniejszych ), walczy o to by móc władać "niesamowitym" zjednoczeniem 7 królestw... Jednak w grze o tron, przeżywają nieliczni...
 Tak, walka o władzę to jest "główny" wątek sagi. Jednak już na początku widać, że to nie będzie książka typu bitwa, za bitwą. Mimo iż cały plan jest osadzony w wymyślonych, średniowiecznych miejscach.  Znajdziecie tu też problemy życia codziennego; niedocenianie, kompleksy, wiara w lepsze życie, bieda, walka o sprawiedliwość, miłość (jej jest naprawdę dużo), poświęcenie, nienawiść, zdrady, spiski... Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, gdyż w tych książkach jest prawie wszystko! Po humorze, do scen wywołujących płacz. Ale teraz pytanie? Co może takiego zawierać ta saga, że można w niej odnaleźć tyle rozmaitości? Miejscem akcji Pieśni Lodu i Ognia jest fikcyjny świat, w którym pory roku mogą trwać kilka lat. Około trzysta lat przed wydarzeniami z Gry o tron Siedem Królestw leżących na kontynencie Westeros zostało podbitych i zjednoczonych przez ród Targaryenów, który ujarzmił smoki. Kilkanaście lat przed pierwszą częścią powieści ostatni król z rodu Targaryenów, Aerys II, został zabity w wyniku rebelii sił wielkich lordów, dowodzonych przez młodego Roberta Baratheona. Po obaleniu Targaryenów Robert zostaje nowym królem. Ostatni potomkowie rodu Targaryenów – książę Viserys i jego młodsza siostra Daenerys – przebywają na wygnaniu na kontynencie Essos. Główny wątek powieści koncentruje się na wydarzeniach związanych ze śmiercią Roberta oraz walce o władzę między wielkimi rodami Arrynów, Baratheonów, Greyjoyów, Lannisterów, Martellów, Starków, Tullych i Tyrrelów oraz chęci odzyskania tronu przez Viserysa i Daenerys.
Info: Podkreślone zostało zaczerpnięte z Wikipedii :-) Do zobaczenia!


0 komentarze:

Publikowanie komentarza