niedziela, 16 listopada 2014

 Hej. Długo się zastanawiałam nad tym co dzisiaj opisać, gdyż nie bardzo wiem o jakich książkach chcielibyście poczytać. Dlatego proszę o propozycje w komentarzach. Nie muszą to być książki, które przeczytaliście, a takie, które chcecie przeczytać. A i recenzje będą dodawane w weekendy, gdyż w piątek mam lenia. Przechodząc do opisów, dzisiaj bardzo fajna, młodzieżowa powieść, zawarta w kilku częściach. Mianowicie Maximum Ride, Johna Pattersona.
Lećcie anioły, lećcie!

Powieść opowiada o  przygodach grupki dzieci niespokrewnionych ze sobą, lecz tworzących najbliższą rodzinę. Wydarzenia oczywiście dzieją się na Ziemi, lecz całość jest na tyle niesamowita przez jeden prosty wątek. Dzieci mają skrzydła! Całe to ukrywanie, ucieczka, strach przed Szkołą (nie mylcie z tą do której my chodzimy!), poczucie obowiązku... A także głód, poszukiwanie noclegu, brud to to co grupka tych niesamowitych istot ma na co dzień. Piątka tych niesamowitych "obiektów" została stworzona przez pewne fartuchy jako narzędzia do... Do właściwie czego? Tego sama jeszcze nie wiem. W najmłodszych latach obiekty były torturowane, sprawdzane, robiono na nich testy... Lecz udało im się uciec, ciekawe na jak długo? Lecz dzieci-ptaki są silne... bo jaki mają wybór? Książki Maximum Ride czyta mi się bardzo przyjemnie, rozdziały są krótkie, a powieść mocno wciąga. Po tym opisie u góry może niektórzy potmyśleli, że opisałam już połowę historii, lecz to nieprawda, to tylko wstęp. Głównym wątkiem książki jest zupełnie co innego, lecz dowiecie się tego czytając ją. Naprawdę polecam. 
Buziaki, Maja! 

4 komentarze:

 1. Może być cała seria o percym jacksonie :3
  H&K

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi BARDZO podoba się książka "Magiczne Drzewo".Opowiada ona o przygodach grupki dzieci,ale najpierw tak.W 2000 roku burza powaliła wielki,stary dąb.Nie był on jednak zwyczajny.Było to Magiczne Drzewo.Ludzie nieświadomi tej mocy zawieźli dąb do fabryki .Zrobili z niego mnóstwo przedmiotów,a każdy zachował cząstkę magicznej mocy.Wśród przedmiotów było Czerwone Krzesło

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak chcesz to mogę dać recenzję. :-) ladymisss778

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy''

  Percy Jackson ma właśnie wylecieć ze szkoły z internatem. Znowu. Ale to najmniejszy z jego kłopotów. Ostatnimi czasy mitologiczne potwory i bogowie olimpijscy wychodzą z kart książek o mitologii prosto w życie Percy'ego. Co gorsza, kilku z nich zdołał rozgniewać. Piorun Piorunów Zeusa został skradziony, a Percy jest głównym podejrzanym.

  Teraz on i jego przyjaciele mają zaledwie dziesięć dni, żeby znaleźć skradzioną własność Zeusa i odnieść ją na Olimp, by przywrócić pokój zwaśnionym bogom. Żeby misja się udała, Percy'emu przyjdzie jednak zrobić coś więcej niż tylko złapać prawdziwego złodzieja - musi pogodzić się z ojcem, który go porzucił, rozwiązać zagadkę Wyroczni, która ostrzega go przed zdradą przyjaciela, i odkryć złowrogą siłę potężniejszą nawet niż bogowie.

  OdpowiedzUsuń