sobota, 9 maja 2015

12:30
Hejka,
jestem 3D Lady.
 Pewnie nikt nie kojarzy, ale może ktoś sobie przypomni o kim mowa,
 jak napiszę, ze kiedyś byłam annonimowa.
W sumie założyłam nowe konto, żeby mieć takie na które będę wstawiać bardziej dopracowane projekty :)

Teraz wstawię SR, dzięki której się tu dostałam:)
Jest to SR na dżinsowe szorty i mam nadzieję, że się Wam spodoba.Do ich wykonania potrzebujecie dowolny obrys modelki, ołówek, szpilkę (lub niepiszący długopis), kredki akwarelowe w odcieniach niebieskiego, w kolorze szarym i czarnym, wodę oraz pędzelek. Jeżeli masz możesz użyć pearlmakera (jeśli nie wiesz co to jest to możesz sprawdzić w google), ale można go zastąpić korektorem, lub po prostu pominąć.
Jeśli nie masz kredek akwarelowych, to nie musisz mieć wody i pędzla. Efekt będzie trochę inny, ale na pewno tak samo dobry :)

Ok, zaczynamy :)

1.Zacznij od narysowania konturów spodenek ołówkiem. Najpierw obrysuj część nóg modelki, a podwinięte nogawki narysuj tak, aby lekko odstawały od reszty, tak jak na zdjęciu.


2. Teraz narysuj ołówkiem kieszenie, i rozporek. Nie zapomnij o niewielkiej kreseczce tam, gdzie powinien być guziczek :)


3.Następnie lekko przyciskając szpilą (tak aby nie porwać papieru) lub niepiszącym długopisem zrób dwie cienkie linie u góry spodenek.


4.Teraz tak jak w punkcie trzecim rób linie pionowo na spodenkach (pomijając pasek u góry i podwinięte nogawki), a następnie pozioma tak, aby powstała kratka. Jest to zajęcie dość pracochłonne i wymaga precyzji (linie nie mogą być w różnej odległości od siebie), mimo to nie trzeba tego robić bardzo starannie. Wystarczy tak jak u mnie:)
5. Teraz zaznaczamy lekko kredką szarą miejsca pokazane na rysunku. Następnie bierzemy troszkę wody i rozmazujemy kredką. Czekamy aż wyschnie. Jeśli nie macie kredek akwarelowych polecam zrobić to po prostu leciutko cieniując ręcznie.


Po wyschnięciu:


6. Później robimy tak samo z kolorem błękitnym., ale kolorujemy nim resztę spodenek.


Po wyschnięciu:


7. Teraz kolorem ciemnym niebieskim poprawiamy wszystkie kontury oprócz nogawek.


8. Kolorujemy pasek u góry używając tego koloru, którym poprawialiśmy kontury.. Po bokach przyciskamy mocniej, na środku słabiej, dzięki czemu uzyskamy efekt trójwymiarowości. Jak można zauważyć zrobione wcześniej przez nas linie zostawią cieniutki biały paseczek.


9. Tym samym kolorem, co w punkcie wcześniej kolorujemy ciemniejsze strony spodenek, czyli po bokach nogawek (obu) i z obu stron bioder. Przy rozporku również lekko przyciemniamy.


10. Następnie kolorem granatowym (ciemniejszym niż poprzednio) zaznaczamy mocniejsze cienie tak jak pokazano na zdjęciach.


11.  Tym samym kolorem rysujemy zagięcia materiału. Po prawej i lewej stronie, a także między nogami.
Dowolnym kolorem kolorujemy nogawki (ciemniej na zewnątrz, jaśniej w środku), ja użyłam koloru błękitnego, Ty możesz wybrać jaki chcesz.


12. Czarnym kolorem zaznaczamy kontury i mocny ceń z lewej strony. Trzeba pamiętać, że jeśli cień jest za zagnieceniach materiału musi być dłuższy na każdym zagięciu. Najlepiej przyjrzeć się bobrze zdjęciu poniżej, bo nie wiem do końca jak to wytłumaczyć.


13. Jeśli chcesz możesz zrobić nity srebrnym, złotym lub niebieskim pearlmakerem (jeśli nie wiecie co to, to sprawdźcie w Google), lub korektorem. Robimy je na końcach kieszeni i tam, gdzie miał być guziczek :)


14. Przyciemnij cienie na nogawkach. Tu i ówdzie możesz poprawić coś używając pędzelka (uwaga! nie przesadźcie z tym). Ja na przykład poprawiłam wycieniowanie nogawek.


No to koniec!
Praca wygląda tak:


Mam nadzieję, że Wam się podoba. Piszcie, jeśli macie z czymś problem, chętnie pomogę.

3D Lady

0 komentarze:

Publikowanie komentarza