piątek, 17 października 2014


 
Hej!

No i znowu mamy piątek i kolejny weekend. :-) A ja jak zwykle przedstawię Wam piątkową książkę. :-) Dzisiaj została nią, a raczej zostały zbiór książek naszego polskiego autora, Rafała Kosika - "Felix, Net i Nika". Nie będę opisywała żadnej konkretnej części, gdyż każda jest inna. :-)Opis: Seria opowiada o trójce najlepszych przyjaciół i ich niesamowitych przygodach. Nie wiem dokładnie jak to opisać, gdyż nie skupiam się na jednej książce, a na całej serii. Powiem tyle, w jednej spotkacie się z Bezkształtem, w innej będziecie zwalczać sztuczną inteligencję, a w jeszcze innej odwiedzicie Pałac Snów. :-)

Zbiór książek z Felix, Net i Nika:

 •     Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
 •     Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa
 •     Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów
 •     Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności
 •     Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek
 •     Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2: Mała Armia
 •     Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka
 •     Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2
 •     Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy

Moja opinia: Serię, uważam za fajną. Tak, FAJNĄ to słowo mi się narzuca, gdy o niej myślę. Co prawda nie przeczytałam jej jeszcze całej, ale jak dotąd było ciekawie i przyjemnie się ją czytało. Choć, nie należy do zbioru moich ulubionych sag, serii i książek daje jej 8/10. :-) Buziaki!

PS. Czemu nie komentujecie? Może chcecie bym recenzowała inne książki?

17 komentarze:

 1. Ja ją kocham. To jedna z mojej ulubionych serii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię tego. Za bardzo dziecinne jak dla mnie, wole kryminały:) Najlepiej Joe Alexa, Artura Conan Doyla albo Alexa Kave. Dawajcie jakieś fajniejsze książki! Mam dość zmierzchu, jakiś książek o romantycznych wampirach itd. !

  OdpowiedzUsuń
 3. Evilcryminal ma rację powinnyście dodawać fajniejsze książki! Nie wszystkie dziewczyny mają tu po 9 i 10 lat żeby interesowały je takie dziecinne książeczki !

  OdpowiedzUsuń
 4. Maja Chałubińska18 października 2014 13:34

  raczej dawaj :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Maja Chałubińska18 października 2014 13:37

  No dobra, chociaż nie uważam, żeby Gra Endera była dla 10 latków, jak już to raczej dla dorosłych. Ale proszę Was bardzo, za tydzień dam książkę z treściami nieodpowiednimi dla osób poniżej 16 roku życia...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli ktoś mówi, że Gra Endera jest dla dzieci, to od razu wiadomo, że tej książki nie czytał :) Uważam, że fajnie, że Maja przedstawia różne książki, tak trzymać!

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tymi treściami powyżej 16lat to spokojnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Maja Chałubińska18 października 2014 18:51

  Nie będę pisać o tych treściach, tylko o samej książce i ważniejszych wątkach. :-) Ale jak już to dam co innego... od 12 lat... :-) Nie no żartuję. :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja klasyfikuję tą książkę w kategorii science fiction dla młodzieży. A osobiście uwielbiam część pt. Orbitalny Spisek oraz pt. Sekret Czerwonej Hańczy… :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem czy czytałaś Felixa, Neta i Nikę, ale mogę Ci zapewnić, że nie jest to książka o romantycznych wampirach, nie jest dla 10-cio latków i nie jest z kategorii w stylu "Zmierzchu"… Też lubię Conan Doyla czy Agathę Christie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Spoko, jestem tu od niedawna więc niebardzo się jeszcze orientuję w starszych wpisach... Verne'a osobiście nie lubię, ale co klasyka to klasyka. A jak już musi być romantycznie to Jane Eyre albo coś autorstwa Lucy Maud Montgomery (Ania z Zielonego Wzgórza).

  OdpowiedzUsuń
 12. Maja Chałubińska20 października 2014 15:34

  Ja ją klasyfikuje jako przygodówkę dla młodzieży. :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Maja Chałubińska22 października 2014 18:57

  Ok, będą różne. A Zmierzch i tego typu książki to niej dziecinada... -,- Klasyka będzie rzadko, częściej fantastyka. :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ok, tak może być. Każdy znajdzie coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Maja Chałubińska23 października 2014 19:58

  Lektur dawać nie będe...

  OdpowiedzUsuń
 16. Maja Chałubińska24 października 2014 17:06

  INFORMACJA: Książka Tygodnia pojawi się dopiero jutro, bądź w niedzielę. Naprawdę przepraszam.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dziewczyny! Jaki widzicie, są tu dodawane różne książki, dla osób w różnym wieku, więc nie zapominajcie, że recenzja F, N i N jest też dla innych, młodszych, osób. A tak w ogóle, to Felix, Net i Nika to najfajniejsza, najciekawsza, najzabawniejsza książka science-fiction jaka kiedykolwiek powstała (ale twardo stąpa po ziemi- ja generalnie nie przepadam za fantasy i sci-fi). I mam 12 lat. Książkę czytają tak osoby 10+, ale myślę, że nie do końca ja rozumieją. A przede wszystkim gimnazjaliści, bo to o nich i dla nich, ale starszym też się spodoba. :) Gorąco polecam i zachęcam do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń