poniedziałek, 27 października 2014

Dzień dobry Wam wszystkim! Choć może ten dzień nie jest dla mnie wcale taki dobry... Wczoraj odszedł jeden z moich maleńkich przyjaciół. Szczur o imieniu Kisiel (mam jeszcze dwie szczurzyce Coda i Replaya, też są cudne, ale tamtemu nie dorównują. Kiedyś miałam Lunę, ale ona także jest już za Tęczowym Mostem.). Był najcudowniejszym zwierzakiem jakiego znałam, dawał buzi jak się go podrapało, wpychał się na ręce, tulił się... (Łzy mi lecą...) Dzisiejszy post będzie o tych cudownych zwierzakach, gdyż może niektórzy z Was myślą, że to obrzydliwe zwierzęta. Ale tak nie jest.
Kisiel '*'

Kisiel '*'

Coda

Replay

Coda

Prawdy i mity:
 1.  Szczury są niebezpieczne bo gryzą i roznoszą choroby! - Mit! A pieski, kotki i papużki to już nie roznoszą? Roznoszą mało, tak samo jak i szczury, które najczęściej są o to oskarżane.  A szczur gryzie tylko wtedy, gdy czuje się nieswojo, lub się boi. Jak ma dobrego właściciela to tego nie robi. Moje szczury gryzły tylko raz... Podczas wizyty u weterynarza.
 2.  Szczurzy ogon jest łysy. Mit! Z daleka może tak wyglądać, ale to tylko pozory. Szczurzy ogon jest pokryty maleńkimi włoskami, które są miłe w dotyku.
 3. Szczur może przegryźć wszystko – od drewna po metal. Fakt! Osoba chcąca mieć szczura musi się liczyć ze zniszczoną pościelą. 
 4. Szczura nie wolno trzymać razem z kotem czy psem i mniejszymi gryzoniami. Mit! Szczury chętnie się kumplują z innymi zwierzakami. Lecz zawsze między bliskimi kontaktami trzeba je mieć na oku. Poza tym szczura najlepiej zaprzyjaźnić ze szczeniakiem, bądź kocięciem.
 5. Szczury są głupie- Mit! Szczury to najmądrzejsze gryzonie, udowodniło to wiele badań i doświadczeń. A także wspólnie spędzony czas z właścicielami. 
Jeżeli dzięki temu tekstowi powyżej myślicie o kupnie szczura to taki mały poradnik. 
 • Szczury to zwierzęta stadne, powinny mieć partnera. Jeżeli nie chcesz hodowli to najlepiej dziewczynkę z dziewczynką, lub chłopca z chłopcem. 
 • Szczury potrzebują domku, kup im dużą klatkę i dodatki takie jak. hamak, domek, wodopój, miska, linki, kuwety.
 • Pamiętaj, że żeby mieć szczura musisz mieć czas i chęci. Szczurów nie zadowoli samo siedzenie w klatce. Muszą mieć wybieg, a że są bardzo towarzyskie, bierz je często na ręce! 
Dla osób posiadających szczurki fajny blog z przepisami, zabawami itp. Klik!

Dla Kisiela (*) i dla Lunki (*)
„Szczurza Modlitwa” (Tłumaczenie- moja siostra)
Moje serce bije wiernie
Moje oczy świecą jasno
Kiedy Twój świat będzie wydawał się ponury, ja będę Twoim światłem.
Chociaż jestem malutka, moja Miłość jest ogromna.
Razem damy sobie radę.
Wielu ludzi mówi, że jestem tylko szczurem…
Nie tak ważnym jak kot, czy pies.
Oboje wiemy, że oni się mylą.
Po prostu różnimy się.
Mój czas z Tobą nie będzie długi.
I pewnego dnia, mój Przyjacielu, odejdę…


Bądź dzielny, mój kochany
i nie płacz.
Będę Twoim szczurzym Aniołkiem w niebie.
Tam wysoko.

3 komentarze:

 1. Przeżyłam coś podobnego. wiem co czujesz ;(

  OdpowiedzUsuń
 2. Przykro mi i naprawdę Ci współczuje.Wiem jak się czujesz.Będę Cię wspierać.Aż się popłakałam gdy czytałam tą modlitwę.Niech Lunie i Kisielkowi będzie dobrze w niebie.;(

  OdpowiedzUsuń